Urodziła się w Słomce (obecnie część Mszany Dolnej), była córką Stanisława Ciężadlika, jednego z pierwszych pracowników Teatru Lalek Rabcio. Z racji rodzinnych koligacji od dzieciństwa uczestniczyła w życiu rabczańskiego Teatru. Gdy miała 16 lat została zaangażowana do spektaklu Rabciowe niespodzianki. Dyplom aktora lalkarza uzyskała w 1970r. (egzamin praktyczny w 1961r.). Swą pracowitością i talentem osiągała…
Czytaj więcej - MARIA SERAFIN (1936 – 2023)
POŻEGNANIE DYREKTORA ZBIGNIEWA WÓJCIAKA
26 sierpnia br. w Teatrze Lalek Rabcio miało miejsce oficjalne pożegnanie dyrektora Zbigniewa Wójciaka. Z tej okazji został zagrany spektakl PIĘKNA I BESTIA w reż. Andrzeja Rozhina. Po spektaklu aktorzy przygotowali dyrektorowi artystyczną niespodziankę: piosenki stworzone specjalnie na tę okoliczność. W śród przybyłych gości obecni byli przedstawiciele samorządów, dyrektorzy szkół oraz placówek kulturalnych, jak również…
Czytaj więcej - POŻEGNANIE DYREKTORA ZBIGNIEWA WÓJCIAKA
