ZOBACZYĆ MUZYKĘ – dostępny koncert Kapeli Hanki Wójciak

ZOBACZYĆ MUZYKĘ – dostępny koncert Kapeli Hanki Wójciak

Serdecznie zapraszamy na koncert Kapeli Hanki Wójciak ZOBACZYĆ MUZYKĘ, który odbędzie się 19 listopada 2023r. o godz. 17.00 w Teatrze Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju (ul Orkana 3c). Będzie to szczególne wydarzenie – koncert dostępny, czyli uwzględniający różne możliwości i potrzeby uczestniczenia w takim wydarzeniu.
KAPELA Hanki Wójciak to polski zespół trip-folkowy. Tworzy i gra muzykę z pogranicza ethno, world music i piosenki autorskiej. Został założony w Krakowie, w 2010 roku przez Hankę Wójciak – góralkę z Zakopanego, wokalistkę i pieśniarkę, współautorkę muzyki oraz autorkę tekstów. Hanka Wójciak jest laureatką m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód oraz Rock & Chanson Festival. Jest także aktorką i dziennikarką. W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję muzyczną „Dobry wieczór u Hanki Wójciak”. W kompozycjach KAPELI słychać polskie motywy ludowe, połamane rytmy, biały śpiew oraz wokalne improwizacje w rejestrze gwizdkowym. To muzyka bliska ziemi, dynamiczna, pulsująca i taneczna, chwilami nawet trip’owa. Teksty Hanki opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy oraz słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary dodają jej piosenkom ludyczności i baśniowości.
Koncert w naszym zamyśle będzie wydarzeniem dla wszystkich. Mamy nadzieję, że stanie się wspólną przestrzenią przeżycia osób, które jednoczy pragnienie uczestniczenia w życiu kulturalnym. Będzie okazją do poznania różnorodności sposobów odbioru muzyki i płynącego stąd bogactwa form przekazu. Chcemy by koncert stał się zachętą do dyskusji ze stereotypami.
Zobaczyć muzykę - zobaczyć koncert można na wiele sposobów. Osoby niewidome lub słabowidzące będą mogły zobaczyć dzięki audiodeskrypcji. Lektorka na żywo opowie o tym, w co ubrani są artyści i co dzieje się na scenie. Usłyszą to tylko ci, którzy będą korzystać z tego dostosowania – przez słuchawki.
Zobaczyć muzykę będą mogli głusi. Koncert będzie wykonany w dwóch językach polskich: w języku polskim fonicznym – śpiewany oraz w polskim języku migowym - interpretowany przez tłumaczy słyszących i głuchych.
Ponad to wyświetlane będą napisy z tekstami piosenek i opisem charakteru muzyki (czyli napisy dla niesłyszących). Z doświadczenia wiemy, że napisy stanowią wsparcie nie tylko dla osób niesłyszących lub słabosłyszących, ale i dla widzów, którzy lepiej odbierają treść w formie tekstu. Z napisów korzystają często osoby niedosłyszące np. z powodu wieku.
Na koncert będą mogli przybyć także widzowie z trudnościami w poruszaniu się, ponieważ budynek Teatru Lalek „Rabcio” jest dostępny architektonicznie. Przed budynkiem jest parking, droga na widownię jest szeroka i bez stopni, jest także dostosowana toaleta. Nasi wolontariusze będą podczas tego wydarzenia pomagać w zajęciu odpowiednich miejsc, udzielą informacji i będą służyć pomocą winnych potrzebach uczestników.
Osobom, które mają trudności w dotarciu na koncert i powrocie do domu (na terenie powiatu nowotarskiego), możemy zapewnić transport, po zgłoszeniu takiej potrzeby do 18 listopada do godziny 15.00.
Zapraszamy do kontaktu!

Bilety:
cena regularna: 50 zł
cena ulgowa: 15 zł – osoby z niepełnosprawnościami.

Rezerwacje, informacje, zgłoszenie potrzeb transportu lub innych – Fundacja Kinematograf: tel./SMS 609 10 77 88 lub email a.czapnik@fundacjakinematograf.pl
Wszystkie informacje dostępne są na stronie: fundacjakinematograf.pl

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Patronat medialny Radio Kraków