Luna to 4-letnia dziewczynka, która mieszka na planecie Ziemia, z którą się przyjaźni. To z nią się bawi, tańczy, śpiewa. Ziemia daje jej wszystko, co ma najlepszego, jednak Luna nie zawsze potrafi to docenić. Dziewczynka ma nieskończone pokłady energii, z kolei Ziemia podąża własnym cyklem, w którym jest czas na zabawę i na odpoczynek.
Luna absolutnie nie rozumie, jak można nie chcieć skakać i bawić się przez cały czas!
Pewnej nocy dostrzega na niebie kolorowe punkty. Są zachwycające, pełne energii i blasku. Dziewczynka nie może przestać o nich myśleć i… w trakcie snu przenosi się do kosmosu!
Tam rozpoczyna swoją fascynującą podróż w nieznane, podczas której odkrywa, czego tak naprawdę potrzebuje.
Reżyserka i scenarzystka spektaklu, Magdalena Młynarczyk, stawia przed najmłodszymi widzami i widzkami pytanie, czy zawsze to co nowe, kolorowe i "świecące" jest lepsze? W świecie pełnym różnorodnych bodźców łatwo się pogubić, zwłaszcza, kiedy jest się dzieckiem takim jak Luna. Łatwo zapomnieć, że często to, co mamy jest wystarczająco dobre i może niczego więcej nie potrzebujemy.
Spektakl “Luna” to plastyczna opowieść pełna przepięknej muzyki, niesamowitych projekcji, kolorów i form. Zrealizowana została przy użyciu środków teatru lalek i teatru ruchu.
 
Scenariusz i reżyseria: Magdalena Młynarczyk
Scenografia i kostiumy: Marta Czujowska
Projekcje: Sebastian Siepietowski
Muzyka: Magdalena Gorwa
Obsada:
Luna- Krystyna Kachel
Ziemia, Wenus - Urszula Tylek
Ziemia, Wenus - Agnieszka Kwiatkowska
Merkury, Ziemia - Łukasz Łęcki
Mars, Saturn, Ziemia - Filip Bochenek